Góly: Porochoňski, Zeman

Sestava: Jánošík O.-Nový,Vyhlídka,Pražák,Sedláček F.-Mach,Smrž,Zeman,Sedláček S.-Houska,Porochoňski

Střídal: Vosecký

ČK: Vosecký

Na nedělní dopolední zápas okresního přeboru zavítala K. Řečice "B" po dlouhých letech do Hranic, které leží "daleko" za hranicemi našeho okresu. Z Řečice vycestovalo pouze 12 hráčů, z toho 4 měli zápas v nohách ze soboty, 2 byli ještě nalitý a kapitán Vyhlídka měl problémy s nataženým stehnem. Zarážejícím faktem bylo, že na hřišti 45 min před zápasem nikdo nebyl. Domácí se začali scházet chvilku před výkopem a v dobré formě hrající Řečice začala udávat tempo hry. Velké a široké hřiště vyhovovalo našemu stylu hrát ibranu v lajně a krajní beci dobře podporovali útočnou fázi. Hřiště bylo sicě pěkné, ale poměrně hrbolaté a míč mnohdy neposlouchal jak hosty, tak domácí. Řečice držela balon, především obránci drželi míč a trpělivě čekali, až se otevře nějaká skulinka a dobrá možnost zaútočit. První šanci měl Porochoňski, ten vstřelil gól, ale sudí pro ofsajd branku neuznal. Velké šance měli Nový či Houska, ale zakončili vždy nepřesně. Domácí se dostali do jediné šance, kterou vyřešil vyběhnutím zaskakující golman Jánošík. Dobrou příležitost měl Pražák, ale hlavou na přední tyči nezamířil přesně. Střela Porochoňskiho z 20 metrů skončila těsně nad. Ve 40. minutě se zranil dobře hrající Houska, který bohužel ze zápasu odstoupil. Do poločasu jsme si pohlídali výsledek 0:0 a ve druhé půli za Housku vystřídal Vosecký. Ve druhé půli Řečice chtěla hrát trpělivě a vyčkat na svou šanci, hrála dobře a stále udávala tempo hry. První branka přišla hned po půli, když na centr macha naskočil Porochoň a stylem alias Miro Klose hlavou rozvlnil síť. Soupeř se dostával jen k naší dobře organizované obraně, kde veškeré akce končily a rodily se slibné protiútoky. Soupeř z ojedinělé akce vyrovnal, když se nejlepší domácí hráč od rohového praporku dostal do vápna a vyběhnutého Jánošíka podstřelil. Chvilku nato dostal Vosecký žlutou kartu za strkanici a poté v zápětí červenou na nesportovní chování, což znamenalo, že Řečice musela hrát téměř 35 minut v oslabení. Na velkém hřišti se hraničtí snažili využít převahy a tlačili se dopředu, především střed zálohy byl nebezpečný, ale akce končily na obráncích tak, jako tradičně. Velkou šanci měl poté soupeř, který se dostal za obranu a pálil těsně vedle. Řečice bránila remízu úspěšně, ojedinělou šanci měl na hlavě Vyhlídka, ale golman akci v klidu zmařil. Čas utíkal jako voda, vzrušení přinesla klička Jánošíka, kterou soupeř nesežral, ale vystřelil mimo. Hraničtí byli více na míči, ale Řečice dobře bránila a nikam je nepouštěla. Navíc podnikala rychlé brejky. Jeden takový využil v 88. min Míra "předseda" Zeman ml., který se nerozpakoval a z 20 metrů krásnou střelou o tyč strhl vedení zpátky na naší stranu. Zápas jsme ubojovali, ale poznamenalo ho vyloučení Voseckého, po kterém domácí tak trochu převzali iniciativu.