Další drama do posledních sekund!!

K. Řečice - Březnice  3:2 (0:1)

Branky: Janeček (pen.), Kovář, Roubík

V sobotu 6.5. jsme odehráli další domácí zápas proti Březnici. Za krásného počasí jsme jako vždy do hry šli s chutí vyhrát. Hned po rozehrání jsme se dostali do proměnitelné šance, kterou jsme ale nevyužili, a za to nás hned v první minutě, hráč jménem R.Kníže, potrestal. 1:0.. Řekli jsme si, že zvedneme hlavy a prostě vyhrajeme! Proto jsme se snažili ze všech sil. Vymýšleli jsme kombinované přihrávky, ale bohužel většina jich nevyšla. Nesbírali jsme skoro žádné míče ze vzduchu, nemluvili jsme, hráli jsme prostě špatně.. Za to Březnice věděla co dělá.. Do konce poločasu se nic moc nestalo, šance byli na obou stranách, ale nikdo je neproměnil.
Po poločase jsme se do nich chtěli opět opřít, začali jsme komunikovat a hrát prostě tak jak se má. Jenže ve 49. minutě hráči z Březiny rozehráváli standardní situaci ze strany, na první tyči to prodloužil a balón se odrazil k útočníkovi hostí (K.Kubíček) který jen lehce překonal gólmana. 0:2.. Po pár minutách hraní, většinou uprostřed hřiště, jsme se konečně dostali do vápna, kde byl K.Janeček v 61. minutě faulován a byla odpísknuta penalta. Říká se, že by ji neměl kopat faulovaný hráč, ale K.Janeček přesně věděl co dělá a tak s klidem proměnil! 1:2! Poté došlo k domácímu střídání kde nastoupil P.Kvasnička za útočníka M.Vodičku. Naše hra se konečně probudila! Začali jsme hrát ten náš fotbal, skoro jsme hostující tým nepustili k balonu, hráli jsme hlavou, a věděli jsme, že je pořád dost času to otočit! Musím sem také napsat skvělou střelu V.Jánošíka, která se bohužel odrazila pouze od břevna pryč. V 70. minutě si výborně hrající J.Kovář potřeboval odfrknout, a tak si řekl o střídání, jenže v 73. minutě se dostal do vápna kde převzal odražený míč a z posledních sil dal z otočky gól na 2:2!! Hned po gólu byl střídán za F.Sedláčka. Tlačili jsme, snažili jsme se dát ten jeden gól, aby byl klid. Jenže se nám pořád nedařilo dostat do nějaké lepší šance.. Po jedné ze střel od Z.Šergla se opět ozval zraněný kotník a i přes to, že si chvíli myslel ,že to půjde, ho trenér musel v 84.minutě vystřídat za posledního hráče lavičky, a to za skvěle namotivovaného Z.Roubíka. Úkol zněl jasně, dostat se do proměnitelné situace a dát gól. To se mu také v 89.minutě, po skvělém centru R.Porochoňského, povedlo a hlavičkou dával vítězný gól na 3:2!!! Po rozehrání se už nic nestihlo udělat, protože rozhodčí ukončil zápas.

Příští sobotu hrajeme doma s Lomnicí. Tak pevně věříme, že opět vyhrajeme !