K.Řečice "B" po vyrovnaném zápase opět bez bodu!

K. Řečice "B" - Blesk Klikov 0:4 (0:1)

Sestava: Kočí-Nový,Pražák,Vyhlídka,Markes-Sedláček,Vosecký J.,Zeman,Janeček-Houska,Blažek

Střídali: Porochoň, Smrž, Sedláček F., Roubík Z.

Zápas začal vyrovnaným prvním poločasem, kdy se obě mužstva spíše oťukávala. Řečice vstřelila branku, když po samostatné individuální akci Housky dával Zeman do prázdné, ale pomezní "rozhodčí" odmával ofsajd. Klikov se dostal do jediné velké šance, kterou hasil Nový na rohový kop, jinak čtyřčlenná obrana bránila spolehlivě a zodpovědně. První moment zápasu, a zřejmě i rozhodující, přišel ve 43. minutě, kdy sudí XXX z poloviny hřiště viděl "faul", když Janeček běžel za míčem a hráč z Klikova mu škobrtl o chodidlu - zvolání "au" zřejmě psychologicky zapůsobilo a sudí moment uznal jako faul. přímé kopy umí klikovští dobře a tentokrát se štěstím proměnili - 0:1 do poločasu.

Ve druhé půli nahradil Blažka Porochoň. Stále se hrál vyrovnaný fotbal, bohužel po zdtrátě sedláčka využil Klikov brejk dokonale a útočník uklízel do prázdné. Poté nastal další klíčový okamžik, když sámnabránu jdoucí Houska byl faulován, sudí k překvapení všech ale pískl faul a udělalil stoperovi pouze žlutou kartu se slovy, že za stoperem stál jeho kolega ještě - "že by brankář"? A poté, že by ho ten stoper stejně doběhl. Řečice hrála sympaticky, snažila se dostat dopředu kombinační hrou, ale akce končili spíše nepřesným centrem či u obránců. Velkou šanci měl Houska, který ale levačkou netrefil z výborné pozice bránu a Janeček, kterému bohužel nevyšlo zpracování míče. Řečice 12 minut před koncem hru otevřela a hrála na 3 obránce, stoper Pražák se vysunul na hrot a byl to on, kdo měl velkou šanci, když ho svělou náhrou vybídl Jan Vosecký, ale brankář pokus vyrazil na roh. Klikov poté využil 2 rychlé brejky do otevřené obrany, které zkušeně proměnil a zápas tak skončil krutým výsledkem pro domácí 0:4. Obdiv patří hráčům, kteří hráli opět i přes fakt, že měli zápas v nohách ze soboty. Především Sedláček si vysloužil velké slova chvály z tribun.