K.Řečice "B" v prvnim kole podzimní části remizovala s Dešnou 2:2

K. Řečice "B" - Dešná u Dačic 2:2 (0:2)

Góly : Jánošík P., Smrž

Sestava: Šamal - Nový, Pozníček, Markes F., Sedláček F. - Mach, Jánošík P., Vosecký J. (75.Zeman), Sedláček S. - Roubík (65. Smrž), Vodička

Za nedělního nejdříve poměrně slušného, později deštivého odpoledne zavítala do Řečice Dešná. Od začátku se hrál celkem slušný ač trochu oťukávací fotbal ve kterém při držení míče dominovala především naše "B"éčko. Řečice se snažila hrát kombinační fotbal a vysílat záložníky po lajnách k rohovému praporku a osud vysílat centry do pokutového území. To se celkem dařilo, ale chyběla nám předevšim koncovka kdy i na velkém vápně jsme vymýšleli blbosti místo střely a z jedné takovéto situace vznikl v 18 minutě závar na soupeřově polovině, jenže poté se míč dostal k hostujícímu hráči, který viděl již u půle připraveného brejkujícího hráče a naše nesformovaná obrana už nedokázala tento brejk zastavit a soupeř vedl 1:0. Hráli jsme dál, my stále kombinovali ale bez úspěchu, některé střelecké pokusy skončily rohem či těsně vedle tyče. Bohužel ve 31. minutě chyboval na polovině Markes kdy přišel o míč a soupeřúv hráč běžel opět sám na branku, Markes ho sice ještě ve velkém vápně dostihl, ale tam fauloval a kopala se penalta - 2:0 pro Dešnou. do konce poločasu jsme si vytvořily ještě pár šancí, ale žádná neskončila gólem.

Do druhé půle jsme nastupovali s jasným cílem vyrovnat, ale prvních 15 minut bylo poněkud ospalých a tak došlo k prvnímu střídání. Hrál se furt stejný fotbal kdy Řečice převažovala v držení míče, ale zhruba v 70. minutě došlo opět k soupeřově brejkové situaci, naštěstí bdělý brankář Šamal byl při smyslech a vybehl proti soupeři, sice fauloval a dostal žlutou kartu, ale zachránil Řečici před zhroucením v podobě třetího inkasovaného gólu. V 77. minutě se řečice dostala ještě do většího tlaku než obvykle a po skvělých sérií přihrávek se blýskl individuální akcí Vodička kdy zatáhl míč k brankové lajně obešel pár hráčů přihrával pod sebe na již připraveného Petera Jánošika, který neomylně skóroval, 1:2 . To nám vlilo nouvou krev do žil a mi stále nepolevovali a to se vyplatilo. V 83. minutě nacentroval Pozníček před bránu kde našel Smrže, který hlavičkou přeloboval brankaře abylo srovnáno 2:2. do konce poločasu se již skórově nic nezměnilo, nicméně je třeba zmínit dobrý zákrok Šamala v 88. minutě a střelu Vodičky v 91.minutě která těsně minula spojnici.

V sobotu 22.8. nás čeká těžký zápas ve Slavonicích, navíc se tento zápas kreje i se zápasem "A" týmu což situaci trochu zhoršuje.