Sokol Kardašova Řečice : Jiskra Nová Bystřice 4:1(2:0)

Sestava: Malý - Zeman, Nedoma, Vosecký, Janeček - Jánošík V., Pozníček, Bílek, Kovář - Grošek, Fischer
Náhradníci: Mach, Jánošík O.

Velký počet zranění a omluvených hráčů donutil trenéra Jánošíka k pár změnám v sestavě. Chyběl ve velmi dobré formě hrající Sedláček, dále Porochoňski, Markes, Šamal. Naštěstí dá se říct skoro z letadla naskočil do dresu Jánošík Ondřej, který se vrátil z Anglie.

I přes velkou marodku jsme do zápasu šli s jasným cílem, získat 3 body! Začátek byl v naprosté řečické režii, po pravé straně jsme se přes kombinaci Janeček-Kovář-Fischer dostávali do velmi nebezpečných centrů, které ale neskončili na hlavě žádného útočníka. Bystřice se dostala z tlaku a po zbytečných řečických faulech se dostali ke 3 standardním situacím z nebezpečných míst, ale šli vysoko nad nebo si s nimi poradil gólman Malý, který se do řečické svatyně vrátil po 5 letech a výborně nahradil Šamala. Po úniku Kováře hostující hráč sestřelil našeho záložníka a uviděl žlutou kartu. Rychlá rozehrávka znovu po pravé straně a výborný centr přímo na hlavu Pozníčka, který rozvlnil síť. 25.minuta a my vedeme 1:0! Nové složení obrany hlavně nasazení Janečka na pravého beka před zápasem překvapila asi úplně všechny, ale hra vypadala i přes to dobře. Tým fungoval velmi kompaktně a navíc první gól vliv ještě více energie do žil všech hráčů. Bystřice se nedostávala z tlaku a ve 30.minutě po velmi dobrém přenesení hry na trase Vosecký-Jánošík se druhý jmenovaný dostal prvním kontaktem přes obránce, který ho fauloval těsně na hranici vápna, sudího píšťalka však zůstala němá. Naštěstí hned vzápětí přišel další parádní centr tentokrát z levé strany, který našel Voseckého ten nakonec naštěstí minul a výborně hrající Pozníček byl znovu tam kde má být a poradil si bravurně, opět hlavou uklidil míč do soupeřovi branky. 35.minuta 2:0! Do poločasu už Kardaška kontrolovala míč a do šaten se šlo za vynikající stavu.
Do druhého poločasu hosté vyměnili oba dva útočníky, ale nic to nezměnilo, naši záložníci výborně bránili a do ničeho nepustili ani ofenzivní bystřické záložníky Bílka a Havla. Z výborného pressingu celého týmu těžil, Fischer. Obral o míč obránce a chladnokrevně zakončil. 59.minuta 3:0. Na řadu přišlo první střídání ze hry odešel Jánošík V. a na hřiště přišel Mach, který parádně rozběhal levou stranu a vybojoval několik rohů, bohužel neskončili gólem. Hosté se dostávali jen do mála šancí, po jedné z nich se Havel snažil přehodil našeho gólmana, ale ten zkušeně podržel a znovu dodal klid na řečické kopačky. Jedinou slabou chvilka zápasu si vybral jinak výborně hrající Kovář, po našem rohu přišla jeho zbytečná ztráta míče, naši stopeři byli vytažený vpředu a poslední Bílek nestihl zachytit náběh Havla, ten snížil. 86.minuta 3:1. Už to vypadalo, že zápas se jen bude dohrávat, ale zničeho nic po kombinaci 4 hráčů na jeden dotek šel Kovář sám na bránu, v křečích doběhl až do vápna a překonal naposledy bystřického gólmana, výborně tak odčinil předchozí kiks. 88.minuta 4:1! Závěrečný hvizd rozhodčího spustil naplno Řečickou radost, která byla po výborném týmovém výkonu oprávněná. Tribuny také ocenili výkon bouřlivým potleskem. Pro Kardašku velmi důležité 3 body!

Už dnes můžete přijít podpořit i naše Brazilce, kteří od 16:00 hostí Popelín a nutně potřebují bodovat.

Za týden čeká celý Řečický tým velmi náročný víkend. V pátek přivítají od 17:00 v dohrávce Dolní Bukovsko a hned druhý den v sobotu jedou na horkou půdu Včelnice. Béčko v tu samou hodinu jede do Staré Hlíny. Předem děkujeme za podporu a rádi Vás uvidíme na všech utkáních.

Příští report - náš reportový provinilec Míra Bílek.