K. Řečice smetla doma Bukovsko 4:0!!

K. Řečice – Dolní Bukovsko  4:0 (2:0)

Sestava: Šamal-Janeček(15.Zeman),Nedoma,Vyhlídka,Markes-Kovář,Bílek,Pozníček,Jánošík V.(70.Jánošík O.)-Fischer(80.Porochoňski),Houska(45.Grošek)

Góly: Pozníček, Kovář, Nedoma, Fischer

Páteční dohrávka proti aktuálně druhému týmu tabulky Řečici vyšla na výbornou a připisuje si důležité 3 body. Trenér měl k dispozici hned 5 náhradníků a zvolil sestavu tak, aby ušetřil co nejvíce sil na sobotní zápas s N. Včelnicí. Na marodce  je v současnosti pouze Sedláček S., dále se tým musel obejít bez defenzivního tahouna Pavla Voseckého, jenž měl “studentské“  povinnosti v Praze. Jeho nahradil z „B“ mužstva vypomáhající Vyhlídka, který měl za úkol eliminovat nebezpečného prostovlasého útočníka z Bukovska, který je pro týmy velmi nepříjemný. Stoperská dvojice tedy nedisponovala zrovna rychlostí, což dohnala zkušenostmi ze sledování zápasů Werderu a BVB v bundeslize. Krátce po začátku utkání se zranil Janeček, kterého nahradil mladík Míra “předseda“ Zeman, který si počínal velmi dobře a sbírá tak cenné zkušenosti. V první půli se Bukovsko tlačilo dopředu, avšak jejich tlak byl velmi platonický a končil u obránců či záložníků. A Řečice hrozila z brejků. Asi ve 20. Minutě se prosadil Pozníček, který je poslední dobou opravdu při střelecké chuti (jako za mlada). Další branku přidal do poločasu Kovář a tribuny jásaly. Bukovsko v první půli Šamala vůbec neohrozilo.

Ve druhé půli přenechal silový Houska pozici pohyblivému Groškovi, takže útočná dvojice Fischer-Grošek svým pohybem zatápěla Bukovským obráncům. Jak je již tradicí, s nepříjemným týmem se jiskřilo na hřišti i v hledišti (například Nedoma přišel o 2 zuby, Bílek málem přišel o panictví, když jej v kleku zezadu osedlal bukovský záložník a podobných situací bylo nespočet... ), ale domácí hráči se plně soustředili na fotbal a na výsledek. Bukovsko se chtělo pokusit hned na úvodu poločasu zápas otočit, ale byl to kapitán Nedoma, který se zjevil před brankou a způsobem alá Torsten Frings rozvlnil z blízkosti síť. Potvrdil tak, že není jen neprostupný obránce, ale že čich na góly mu po vleklém zrnění nevyprchal.  Další velkou šanci měl Grošek, který si obhodil golmana, ale při zakončení do prázdné ho ještě stihl zblokovat obránce. Na 4:0 dal další branku výborný Fischer a jestli v prvním poločase tribuny jásaly, ve druhém někteří domácí srdcaři na tribunách doslova křičeli štěstím. Zápas tak Řečice zvládla výborně a připisuje si další 3 body do tabulky. Jediné negativum je, že hráčům nezbylo moc sil na sobotní zápas v N. Včelnici.