Lomnice nad Lužnicí - K. Řečice

Tatran Lomnice nad Lužnicí - Sokol Kardašova Řečice 3:2 (2:1)

Sestava: Janda-Vyhlídka,P.Vosecký,Madar,J.Vosecký-Marušák-Kovář,Jánošík O.,Grošek,Fischer-Houska

Střídali: Markes, připraveni byli Zeman, Sedláček S., Mach

Na zápas s Lomnicí se musel trenér Jánošík vypořádat nejen s řadou zraněných, ale i s absencemi, například Idrizaje či V. Jánošíka. "B" mužstvo mělo zápas v neděli, a tak hlavní tým doplnilo hned 6 hráčů "B"mužstva, za což všem patří velký dík.

Hra v Lomnici vypadá už po staletí stejně aneb styl "kopni a běž", na který jsme byli připraveni a do nebe vysoké nakopávané míče jsme dobře odvraceli a bránili. Trenér se uchýlil opět k rozestavení 4-1-4-1, se kterým už v Bukovsku nakládaly 3 body do aut, avšak soupeř nám je v nastaveném čase sebral. Úvod byl poměrně chaotický, ale i tak jsme si nějaké šance vytvořili, přesto jsme se k přesnému zakončení nedostali. Po asi 20 minutách zahrál na kluzkém terénu O.Jánošík vzduchem těžkou  malou domu, kterou si Janda nedokázal zpracovat, míč mu odskočil k útočníkovi, kterého po sléze fauloval a kopal, velmi zbytečný, pokutový kop, který Lomnice proměnila, když Janda při zákroku podklouzl. Další branku přidal soupeř zanedlouho, když stoper Madar podklouzl při ofside systému a soupeř uháněl sám na Jandu a opět se nemýlil. Od této chvíle jsme hru zlepšili, lehce zraněného J. Voseckého vystřídal na beku Markes. Před koncem půle se uvolnil útočník Houska, obešel vše co mu stálo v cestě a vybídl O. Jánošíka před prázdnou brankou, který se nemýlil a nekompromisní střelou snížil na 2:1. Ve druhé půli nastoupila Řečice ve stejném složení, ale na hřišti běhal úplně jiný tým, který Lomnici tlačil a přehrával. Obrovskou šanci měl O. Jánošík, ale samostatný nájezd neproměnil. Řečice dobře bránila a tlačila se do útoku, což přineslo ovoce, když po jednom z rohových kopů hlavičkoval Vyhlídka, na brankové čáře trefil sice obránce, ale míč se odrazil ke Groškovi a ten rozvlnil síť podruhé. Řečice se stále snažila zápas otočit, ale těsně před koncem zápasu přišla další velká chyba, když Janda zezadu fauloval opět hráče ve vápně, který si pokryl balon pokryl a počkal si na faul. Penaltu Lomnice opět proměnila a tak si připsala velmi šťastné vítězství.. Pro Řečici velmi kruté.