Ohlédnutí za dalším fotbalovým víkendem v Řečici.

Jestli v poslední době v K. Řečici něco klape, tak je to rozhodně fotbal.

Úspěšný víkend v našem měste odstartovalo "A" mužstvo, které se snažilo prodloužit domácí neporazitelnost. Na horkou půdu tentokrát přijela zachraňující se N. Bysřice. Prvním příjemným faktem byl počet fanoušků na naší žlutomodré tribuně, i přestože se zápas kryl se semifinálovým utkáním naší hokejové reprezentace. Za to patří našim fanouškům velké dík. Prvních 30 minut jsme mohli vidět spíše opatrný fotbal, avšak musím podotknout že nás důležitými zákroky podržel stále se zlepšující brankář Janda. To co se dělo po 30. minutě je jako z fotbalové učebnice. S nadsázkou řečeno se mohlo jít osm kluků v klidu vysprchovat, protože kolotoč, který svými hattricky roztočili Idrizaj, Šergl a Kovář byl neskutečný. Diváci byli odměněni za svou věrnost a hráči jim tentokrát naservírovali opravdovou lahůdku. Po 90. minutách svítilo na tabuli skóre 9:0 v náš prospěch. Trochu krutá porážka pro našeho soupeře, ale nadruhou stranu, v Bystřici to bylo kruté pro nás. Domácí "A" mužstvo tedy potvrdilo letošní domácí neporazitelnost a zvětšilo svůj náskok na druhém místě na pět bdů. Touto cestou bych ještě rád pogratuloval hradeckému "béčku" k prvnímu místu v naší skupině D.

Neděle začala tentokrát trochu netradičně, s kleštěma, rozbrusem a křoviňákem. Na hřišti se sešli borci obou týmů v hojném počtu a s dobrou náladou, aby odstranili starý plot okolo obou hřišť. Po minulých letech a brigádách, kdy se nás scházelo jako na mariáš, byla letos silná sestava. To svědčí o tom, jaká se zde podařila udělat parta!!! Zkušenější hráči jako Kvasnička a Markes se ujali strojů a omladina se seznamovala s ruční prací. Až na jednu flexu přežili všichni ve zdraví a mohli se těšit na odpolední "Brazílii".

Souboj zatím neporažených týmů jarní části, i tak by se dal nazvat souboj našeho "B" mužstva a Rapšachu. První poločas nepřinesl příliš hezkou podívanou, avšak nabídl brankové hody. Na první dvě branky Rapšachu dokázal odpovědět hlavou řečický Jaap Stam - Robert Vyhlídka. Poté soupeř utekl opět o dvě branky, což se nelíbilo M. Novému a Janečkovi, kteři ještě stihli do přestávky vyrovnat. Do druhého poločasu už nastoupili naši brazilci tak jak jsme zvyklí a dali jasně najevo, že v Řečici se letos nevyhrává! Nejlepší střelec béčka Kovář, mladý Z. Roubík a Honza Vosecký ještě přidali každý jednu branku a bubenící z áčka mohli bubnovat na vítězství.

Moc děkujeme za podporu svým fakouškům! Za 14 dní uzavřou obě mužstva svou domácí sezónu a tak doufáme, že podpora bude co možná největší!