Řečické Béčko je kolo před koncem na prvním místě!!!!

K. Řečice "B" - Dynamo Majdalena 11:2 (6:0)

Branky: Markes F. 3x, Roubík Z. 2x, Idrizaj 2x, Vyhlídka, Porochoňski, Janeček, Smrž

Sestava: Janda-Nový M.,Vyhlídka,Markes V.,Smrž-Sedláček S.,Porochoňski,Markes F.,Janeček-Houska,Roubík

Střídali: Sedláček F., Idrizaj, Kovář, Kupka

Rezerva z Řečice využila zaváhání vedoucí Lásenice, která podruhé v řadě remizovala. Na prvním místě jsou řečičtí borci díky lepším vzájemným zápasům a výrazně lepšímu skóre. Vítězství s posledním týmem soutěže 11:2 se však nerodilo vůbec lehce. Sobotní dokopná, která se pro mnohé protáhla až téměř do nedělního dopoledne, byla tak monstrózní a velkolepá, že si někteří hráči nepamatovali vůbec nic a nestihli ani do zápasu vystřízlivět, nebo svůj stav ještě přikrmili při předzápasové taktické poradě v restaurantu u Vodičky. Dynamo Majdalena přijela pouze s jedenácti hráči a od počátku zápasu bylo jasné, že na hřišti existuje jen jedno mužstvo. Navíc hostům jejich černé dresy značně znemožňovaly pohyb v tropických teplotách. I přes drobné koordinační nedostatky se hrál ťukec a bylo jen otázkou času, kolik gólů nastřílíme. Početní diváci se dočkali branky hned po prvním rohovém kopu, kdy se dostal míč ke stoperovi Vyhlídkovi a ten prázdnou branku tentokrát trefil. Do poločasu se poté trefili v oslnivé formě hrající krajní bek Smrž, Z. Roubík Fanda Markes, který je čerstvým otcem malé Verunky a Radek Porochoňski. Majdaleně se zranili v první půli 2 hráči a tak hrozilo, že to hosté vzdají a odjedou. Naštěstí sehnala Majdalena na poslední chvíli 2 hráče, kteří dorazili a doplnili tak plný stav. I když jeden vypadal jako Ježíš Kristus po ukřižování, druhý mluvil německy a svým pohybem a důrazem působil, jakoby předtím hrál Bundesligu, hru hostů oživili a onen Ježíš dokonce vstřelil 2 branky. Řečice měla ve druhé půli velké množství šancí, zvonili tyče a míče létaly kolem šibenic. Další dvě branky přidal Fanda Markes, který svým prvním hattrickem krásně oslavil narození dcery, jednu branku přidal Z. Roubík a K. Janeček, krásnou hlavou rozvlnil síť Idrizaj, který si po delší době zahrál opět za B-mužstvo a připsal si poté ještě druhou branku. Jedenáct branek bylo pro Majdalenu ještě milosrdných, protože domácí borci, i když často na hranici kolapsu a absolutního vyčerpání, mohli nasázet mnohem více gólů. Bujaré oslavy poté pokračovaly až do nedělní noci a nebýt zásahu policie ČR, někteří aktéři možná slaví ještě dnes. „B“ mužstvo se tak posunulo během jara z 5. místa na 1., tím pádem má vše v rukách a o mistrovi soutěže rozhodně příští kolo, kdy hrajeme na malém hřišti v Plavsku, kde si to obě mužstva rozdají o prvenství. V případě remízy může na první místo jít zpátky Rapid Lásenice, který hraje na horké půdě ve Staňkově.