Shrnutí zimní přípravy

Přípravu jsme začali 8.1. pod taktovkou zkušeného trenéra Brunera. Vystřídali jsme běh na dlouhé trati pro nabrání fyzičky, krátké běhy, tréninky v hale a silové tréninky v Hradeckém Raw Gymu, poté jsme se pomalu začali přesouvat na hřiště a momentálně trénujeme středa a pátek od 18.00.
V přípravě se točilo cca 25 lidí, někdo docházel víc někdo méně. Za mě si myslím, že příprava byla ze strany trenéra a i co se týče přístupu hráčů dobrá a každý se do toho snažil dát maximum.

První zápas jsme odehráli proti Hradeckému dorostu, šlo vidět že to byl náš první pořádný kontakt s míčem po zimní přestávce a Hradec nás výrazně přehrál a zaslouženě si odvážel výhru 4:1.
Mezi střelce se zapsal Vodička (první gól za Řečické Áčko).

Druhý zápas jsme hráli s tradičním soupeřem Slavii České Budějovice. Hra se zlepšila, ale naše tradiční trápení v koncovce se přenesla i do jarní části (to by snad měl vyřešit návrat Zdenka Šergla, ale o tom později). My jsme hráli, ale Slavia dávali góly. Další prohra tentokrát 4:2. Góly: Zavadil, Jánošík V.

Třetí zápas jsme sehráli s Novosedly. První poločas trápení, zbytečné ztráty míče, netrpělivost a dá se říct, že totální přizpůsobení hry soupeře. Druhý poločas nám to soupeř velmi ulehčil a fyzicky totálně odpadl. Ani jednoho žolíka neměl na střídačce trenér Novosedel a našich pět čerstvých koní, které vyslal Bruner na hřiště se osvědčili a Řečice si připsala první výhru v přípravě 3:0. Góly: budou doplněni.

Čtvrtý zápas jsme sehráli s Novými Hrady. Mohu říct že první poločas byl totožný jako u minulého zápasu. Řečice byla výborná ve středu hřiště, ale chyběla koncová přihrávka. Proto navrátilec po zranění Šergl napřáhl z dobrých 30 metrů a překvapil snad všechny na hřišti, včetně hostujícího gólmana 1:0. Do druhého poločasu znovu přišli na hřiště čerstvý a nažhavení hráči. Postupně se trefil Mach, znovu Šergl a Porochonski. Soupeř stihl už jen korigovat na 4:1 a Řečice si připsala další výhru.

Bohužel pro nízký počet hráčů se nemohl domluvit žádný přípravný zápas B mužstva, které už dnes 2.4. hostí Klikov. Všichni hráči v přípravě dostali dost příležitostí ukázat se v A týmu.

Jak už jsem zmiňoval navrátilec do sestavy je po zranění Šergl a z hostování v Soběslavi se vrací Madar, který by měl vyztužit střed obrané formace. Na hostování do Loko ČB znovu odchází Ondřej Jánošík. Gólman Trepka stále zůstává hráčem KŘ, znovu na půlroční hostování.
Poslední volný víkend jsme si vyhradili na údržbu hřiště, šaten a stmelení kolektivu. Už dnes hraje B tým doma, jak už jsem zmiňoval nahoře, od 16:30 ho můžete přijít podpořit na domácí stadion. A tým vyráží na první steč do Třebětice.