Smolná prohra doma s Lišovem.

K. Řečice - Lišov  3:4 (2:1)

Sestava: Trepka - Vosecký P., Madar, Dymák, Janeček - Kovář, Bílek, Klokner, Jánošík - Šergl, Vodička

Reportér: Vosa

Po prohraném utkání na půdě Lomu se chtěla Řečice vrátit na vítěznou vlnu a předvést podobný výkon jako proti Vožici.
Hned od začátku utkání se Řečice prezentovala fyzickou hrou a napadáním soupeře na jeho půlce. Z počátečního tlaku plynuly dvě střely Šergla mimo bránu. Po kombinaci na pravé straně hřiště dostal balón Bílek, který přihrávkou přes celé soupeřovo vápno našel na zadní tyči osamoceného Voseckého, který míč o tyč nasměroval do brány 1:0. Za dalších 6 minut zvýšil vedení Jánošík, který využil chybu obrany a brankáře, hlavičkou poslal řečici do dvoubrankového vdedení. Na hřišti byl pouze jediný tým, Řečice od své hry neopustila a snažila se dál hrát fotbal. Soupeř jen odkopával dlouhými balóny a do žádné šance se nedostal. V 35. minutě zapískal rozhodčí velmi přísnou penaltu za hraní rukou proti domácím, kterou hosté proměnili. Ke konci poločasu se dostal ke střele domácí Klokner, bohužel těsně mimo pravou tyč. V poločase se šlo do kabin za stavu 2:1.
Druhý poločas začal lépe Lišov. Domacím nešla kombinace po zemi, lehce ztráceli míče a prohrávali osobní souboje. Za pasivní řečickou hru přišel trest v podobě dvou gólů v 59. a 61. minutě (2:3). U obou branek si řečická obranu vybrala slabší chvíli a vyrobila dvě chyby, které soupeř proměnil. Ztracené vedení vlilo novou krev do domácích hráčů a okamžitě začali opět s fyzickou hrou a napadat soupeře. Řečice se dostávala do zakončení nebo si vybojovala standardní situace. Z pravé strany zahrál jednu standardku Šergl na přední tyč, kde Porochoňski uklízel do odkryté brány. Srovnáno na 3:3. Domací tým opět převzal iniciativu, hrál útočně a přehrával soupeře. Do zakončení se postupně dostal Šergl, Dymák, Roubík. Po jedné akci měli domácí zahrávat jasnou penaltu po faulu na Dymáka, bohužel rozhodčí byl jiného názoru. V 88. minutě přišel pro Řečici krutý trest, kdy po pravé straně přišel dlouhý nákop a hosté po rychlém brejku a zpětné přihrávce na penaltu šli do vedení. Na branku už domácí nestačili zareagovat a z utkání odcházejí bez bodů.
I když Řečice byla po většinu zápasu lepším týmem a snažila se bojovat o dobrý výsledek, tak pasivní začátek druhého poločasu a produktivita hostů, ze tří střel na branku dali čtyři góly, nebylo dost, abychom z utkání brali body.