K. Řečice - Jistebnice  3:2  (1:1)

Sestava: Trepka - Sedláček F., Madar, Pražák, Janeček - Jánošík, Bílek, Vosecký P., Porochoňski - Klokner, Vodička

Branky: Klokner 2, Bílek

Reportér: Fery

V sobotu jsme za velmi chladného a deštivého počasí přivítali na domácí půdě Jistebnici, nad kterou jsme chtěli pochopitelně zvítězit .Díky kluzkému terénu bylo hned od začátku jasné že pro brankáře budou nepříjemné jakékoli střely, proto jsme si řekli že je to třeba zkoušet i z větší vzdálenosti. Od 1. minuty se pro oko diváka nehrál příliš pohledný fotbal a zdálo se že soupeř nás lehce předčil jak v držení míče tak i svojí hrou po zemi kterou přenášeli především přes zdatného a schopné středního záložníka který tvořil Jistebnickou hru. My se zase spíše snažily hru tvořit po stranách ale když už se krajní záložník dostal k centru který letěl do vápna tak na něj bohužel nikdo nečekal. Po 20 minutách hry se mohlo zdát že se karta lehounce obrací. A když ve 25. minutě našla Janečkova přihrávka správně číhajícího Kloknera neměl problém se zakončením. 1:0 ! Bohužel po chvíli se hra opět přehoupla do starých kolejí a míč opět o něco více kontroloval soupeř a zacal se nepříjemně přibližovat k Trepkově svatyni. Soupeřův tlak vyvrcholil ve 38. minutě kdy si dopře počínající jistebnický záložník udělal v pokutovém území prostor pro přihrávku která směřovala k malému vapnu. Tu zachytil nepokryty nabíhající soupeřův hráč a usmudlanou střelou k tyči která šla do Trepkova protipohybu korigoval na 1:1. Od této události se do konce poločasu nic významného nestalo.
    Po poločasové přestávce došlo ke změně v podobě střídání a to že nastoupil Roubík Z. za Vodičku. Trenérské pokyny z kabiny byly jasné - útočníci více napadat soupeřovu obranu a nestahovat se tolik do středu hřiště, záložníci naopak střed hřiště vystužit . To se víceméně podařilo ale soupeř si našel jiné skulinky a když se v 55. minutě po zavaru u vápna dostal k centrovanému míči hlavickujici soupeř byl neomylný a Trepka byl na míč který ho takřka loboval krátký. 1:2. V tu chvíli začali být domaci diváci značně znepokojeni a snažili se nás hnát kupředu k lepšímu výsledků, netrvalo dlouho a náš tlak se začal stupňovat, soupeř se snažil ubránit jednobrankový náskok a člověk by řekl že téměř přestaly hrát. Smyčka se pomalu utahovala ale ne a ne se dostat k vyrovnání. Náš tlak se ještě navýšil když se trenér Bruner rozhodl hrát moderní systém 3-4-3 a stáhl ze hry obránce Sedláčka a nahradil ho za znovuobjeveného hráče, útočníka Housku. Netrvalo dlouho a při zavaru v jistebnickém vápně se nejlépe zorientoval bravurně hrající Klokner a srovnal na 2:2. Do konce zápasu zbývalo necelých 10 minut, ale náš tlak po soupeřově rozehrávce opět navyšoval. Je třeba zmínit že dobrou střelou se prezentoval Roubík, jen škoda že byla do prostřed brány kde s ní i tak brankář měl ale problémy. Poté bych rád připomněl že Klokner mohl zvýšit na 3:2 a dovršit tak hattrick kdy si dobře naskočil na centr z rohového kopu a hlavičkoval do branky kde v tu chvíli nestal brankář, ale bohužel zde byl jiný Jistebnický hráč který na poslední chvíli vyhlavickoval míč v úrovni brankové čáry pryč. Nakonec jsme se přece jen dočkali a po rohovém kopu v 92. minutě se odrazil míč k Bilkovi, který z posledních sil naprahnul a z voleje trefil parádní vingl který brankář ani nikdo jiný neměl šanci zlikvidovat. 3:2. Po rozehrání sudí ihned odpískal konec zápasu a my mohli slavit.

V sobotu 29.4. hrajeme s nepříjemným soupeřem ze Slavonic. Tímto bych rád pozval všechny naše fanoušky kamarády i rodinu aby se přijeli podívat.